צור קשר
עו"ד אריק שלו מנהל פורום:
עו"ד אריק שלו
התמחה במשרד עורכי הדין ליפא מאיר ושות' והתקבל כחבר בלשכת עורכי הדין בישראל. מומחיותו בתחום המשפט האזרחי ובדיני עבודה מבוססת על ניסיון מעשי ועל ידע אקדמי בתחום הכלכלי ובתחום המשפטי, כדלקמן: L.L.M - תואר שני במשפטים (התמחות במשפט המסחרי) -אוניברסיטת תל אביב. B.A - תואר ראשון במנהל עסקים (התמחות מימון) בהצטיינות. L.L.B - תואר ראשון במשפטים (התמחות במשפט מסחרי). הכשרה בפירוק חברות, לשכת עורכי הדין (2003) (עבודת גמר - אוניברסיטת תל אביב). קורס מגשרים. הכשרה בחידושים בתחום דיני עבודה, לשכת עורכי הדין (2007).
כתובת: רח' החילזון 5 רמת גן 5252269 טלפון: 073-2505373
כותרת מאת תאריך ושעה
  שחרור כספי פיצויים עקב התפטרות יעקב

מעבידי מפריש עבורי לפנסיה מקיפה בתנאים טובים יותר מאשר בצו ההרחבה משנת 2008 וכן מפקיד עבורי כספים בקופת גמל לקיצבה. בשני המקרים ההפרשות הן 5% לתגמולים ו- 8.33% לפיצויים. לא חתמנו על כל הסכם לפי סעיף 14 לחוק פיצוי פיטורים או אחר. באם אחליט להתפטר כדי לשנות מקום עבודה, האם המעביד יכול לדרוש החזר של הפרשות הכספים המוגדרות כפיצויים?

על פי סעיף 26 לחוק פיצוי פיטורים הרי "כספים שהופקדו לקופת גמל לתשלום פיצוי פיטורים ומיועדים גם לביטוח קצבה אינם ניתנים להחזרה אלא אם נקבע כך בהסכם קיבוצי או בהסכם אחר, זאת גם אם העובד חדל לעבוד בנסיבות שאינן מזכות אותו בפיצויי פיטורים".

שאלתי היא ואני מתנצל על ההרחבה, באם אודיע למעסיק כי אני מייעד כספים אלו לרצף קיצבה, האם הכספים יושארו בקופה ולא יוחזרו למעסיק?

יעקב
disclaimer
  RE: שחרור כספי פיצויים עקב התפטרות אריק שלו, עו״ד

הפרקטיקה המוכרת הינה שכספי פיצויים מוחזרים למעסיק.

אריק שלו, עו״ד
disclaimer
  RE: RE: שחרור כספי פיצויים עקב התפטרות משה

הפרקטיקה המוכרת היא החזרת כספיי הפיצויי,
אך מה קובע החוק?

תודה

משה
disclaimer

התייעץ בפורום
לרשימת הפורומים המלאה...
הודעות אחרונות בפורומים
מאגר עורכי דין
 
 
חוות דעת מומחה