מנהל פורום:
עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב. בוגר בהצטיינות קורס מפקחי רכישה בביטוח חיים ופנסיה של המכללה לביטוח. מומחה בדיני עבודה ופנסיה. מוביל ופורץ הדרך בתובענות ייצוגיות בבתי הדין לעבודה.

כתובת: רח' יהודה הלוי 75 תל אביב 053-9374943
כותרת מאת תאריך ושעה
חישוב חופשה שנתית לעובד שפוטר אל לא עבד כל יום בשבוע חישוב נכון?


עובד פוטר אחר 17 חודשים במקום עבודה, היה עובד לפי שעה, לא עבד בהכרח כל יום משבוע העבודה (היו חודשים בהם עבד 16 שעות, באחרים 8, באחרים 10 וכו'), לא משרה מלאה. שכר 80 ש"ח בשעה---- מגיעים לו לדעתכם חופשה שנתית- איך יודעים כמה מגיע לו? אנשים שונים אומרים חישוב שונה.
אחד אמר לפי 4%.
4% ממה?

אחד אמר את החישוב הבא השונה גם הוא:
1) לחשב אחוז משרה (כל שעות העבודה בפועל סכום טוטלי מבלי לחשב אחוז נפרד לכל חודש עבודה, לחלק בכל תקופת העבודה בימים)
2) 10 ימי חופשה שנתיים כפול .8.5 שעות עבודה ליום (למרות שבפועל לא היה מדובר בעבודה של יום עבודה מלא וגם אפילו לא כל יום)- מה שיצא לכפול באחוז משרה : פעם אחת על שנת עבודה ופעם שניה על 5/12 חודשים שהעובד עבד-- זה ייתן את שעות החופש וכפול השכר לשעה ייתן את מה שמגיע כעובד על חופשה שנתית?

ואיך יש כזה הבדל? בין שתי השיטות מאיהם באה שיטה אחרת מה הנכונה? המעסיק עשה חישוב אחר. מנסה להבין.

אודה למענה .

חישוב נכון?
RE: חישוב חופשה שנתית לעובד שפוטר אל לא עבד כל יום בשבוע עו"ד אריק שלו

בחישוב ימי חופשה לעובד לסירוגין יש לחשב את היקף המשרה - כך ייקבע ומספר ימי החופשה להם זכאי העובד ואת עלות יום חופשה.

במקרה שיחסי העבודה התקיימו במהלך כל השנה והעובד עבד באותה שנה -
לפחות 200 ימים - מספר ימי החופשה בשנה הראשונה עד רביעית יעמוד על 14 יום (כולל ימי מנוחה), אם עבד העובד פחות מ-200 ימים - מספר ימי החופשה יחושב עפ"י הכפלת מס' ימי עבודה בפועל ב- 14 יום ובחלוקה ב- 200.

4% משכר העבודה, הוא הפרמטר שנלקח בחשבון כאשר העובד עבד בשכר לפחות יום אחד אך פחות מ-75 ימים רצופים בין בשנת עבודה אחת ובין בשתי שנות עבודה רצופות, ואין בין העובד למעביד חוזה עבודה בכתב לתקופת עבודה רצופה העולה על 74 ימים.

עו"ד אריק שלו
התייעץ בפורום
לרשימת הפורומים המלאה...
הודעות אחרונות בפורומים
חוות דעת מומחה