צור קשר
עו"ד אריק שלו מנהל פורום:
עו"ד אריק שלו
התמחה במשרד עורכי הדין ליפא מאיר ושות' והתקבל כחבר בלשכת עורכי הדין בישראל. מומחיותו בתחום המשפט האזרחי ובדיני עבודה מבוססת על ניסיון מעשי ועל ידע אקדמי בתחום הכלכלי ובתחום המשפטי, כדלקמן: L.L.M - תואר שני במשפטים (התמחות במשפט המסחרי) -אוניברסיטת תל אביב. B.A - תואר ראשון במנהל עסקים (התמחות מימון) בהצטיינות. L.L.B - תואר ראשון במשפטים (התמחות במשפט מסחרי). הכשרה בפירוק חברות, לשכת עורכי הדין (2003) (עבודת גמר - אוניברסיטת תל אביב). קורס מגשרים. הכשרה בחידושים בתחום דיני עבודה, לשכת עורכי הדין (2007).
כתובת: רח' החילזון 5 רמת גן 5252269 טלפון: 073-2505373
כותרת מאת תאריך ושעה
  חישוב חופשה שנתית לעובד שפוטר אל לא עבד כל יום בשבוע חישוב נכון?


עובד פוטר אחר 17 חודשים במקום עבודה, היה עובד לפי שעה, לא עבד בהכרח כל יום משבוע העבודה (היו חודשים בהם עבד 16 שעות, באחרים 8, באחרים 10 וכו'), לא משרה מלאה. שכר 80 ש"ח בשעה---- מגיעים לו לדעתכם חופשה שנתית- איך יודעים כמה מגיע לו? אנשים שונים אומרים חישוב שונה.
אחד אמר לפי 4%.
4% ממה?

אחד אמר את החישוב הבא השונה גם הוא:
1) לחשב אחוז משרה (כל שעות העבודה בפועל סכום טוטלי מבלי לחשב אחוז נפרד לכל חודש עבודה, לחלק בכל תקופת העבודה בימים)
2) 10 ימי חופשה שנתיים כפול .8.5 שעות עבודה ליום (למרות שבפועל לא היה מדובר בעבודה של יום עבודה מלא וגם אפילו לא כל יום)- מה שיצא לכפול באחוז משרה : פעם אחת על שנת עבודה ופעם שניה על 5/12 חודשים שהעובד עבד-- זה ייתן את שעות החופש וכפול השכר לשעה ייתן את מה שמגיע כעובד על חופשה שנתית?

ואיך יש כזה הבדל? בין שתי השיטות מאיהם באה שיטה אחרת מה הנכונה? המעסיק עשה חישוב אחר. מנסה להבין.

אודה למענה .

חישוב נכון?
disclaimer
  RE: חישוב חופשה שנתית לעובד שפוטר אל לא עבד כל יום בשבוע עו"ד אריק שלו

בחישוב ימי חופשה לעובד לסירוגין יש לחשב את היקף המשרה - כך ייקבע ומספר ימי החופשה להם זכאי העובד ואת עלות יום חופשה.

במקרה שיחסי העבודה התקיימו במהלך כל השנה והעובד עבד באותה שנה -
לפחות 200 ימים - מספר ימי החופשה בשנה הראשונה עד רביעית יעמוד על 14 יום (כולל ימי מנוחה), אם עבד העובד פחות מ-200 ימים - מספר ימי החופשה יחושב עפ"י הכפלת מס' ימי עבודה בפועל ב- 14 יום ובחלוקה ב- 200.

4% משכר העבודה, הוא הפרמטר שנלקח בחשבון כאשר העובד עבד בשכר לפחות יום אחד אך פחות מ-75 ימים רצופים בין בשנת עבודה אחת ובין בשתי שנות עבודה רצופות, ואין בין העובד למעביד חוזה עבודה בכתב לתקופת עבודה רצופה העולה על 74 ימים.

עו"ד אריק שלו
כתובת: רח' החילזון 5 רמת גן 5252269 טלפון: 073-2505373
disclaimer

התייעץ בפורום
לרשימת הפורומים המלאה...
הודעות אחרונות בפורומים
מאגר עורכי דין
 
 
חוות דעת מומחה