מנהל פורום:
עו"ד מרדכי שחם
עוסק בעריכת-דין משנת 1972. זה שנים נותן עו"ד שחם את שירותיו המשפטיים באופן אישי ללקוחותיו – ללא הפנייה אל עו"ד שכיר או מתמחה: הידע, המומחיות והניסיון רב-השנים שצבר – עומדים כולם לטובת הלקוח ולשירותו. בעל ניסיון רב בייצוג משפטי של מוסדות, רשויות, תאגידים וגורמים פרטיים, תוך מתן ייעוץ משפטי – שוטף או ממוקד – ניסוח חוזים ומסמכים אחרים, ניהול משא-ומתן וכיו"ב. תחומי עיסוקו הם בעיקר בתחום האזרחי והמינהלי, תוך התמחות בנושאי מקרקעין (במיוחד – מקרקעי-הלאום שבאזורי התיישבות חקלאית), תאגידים (במיוחד חברות ואגודות-שיתופיות וכן תאגידים סטטוטוריים), חקלאות וענפיה, מושבי-עובדים וכן בכל תחומי החוזים. בתחום הרחב של חקלאות, כולל הניסיון האמור מגוון של ענפים, לרבות: בקר-לחלב, ענף הלול על כל שלוחותיו, ירקות, פירות, גידול דבורים וייצור-שיווק של דבש וכן צמחי-נוי.
כתובת: רח' קפלן 12, ת"א 072-3270582
כותרת מאת תאריך ושעה
  אגודה שיתופית-יחידת דיור שלמה

בהמשך לשאלתי מיום 19/11 אבקש להבהיר שאת תשלום הארנונה אני משלם בנפרד למועצה המקומית והחשבון שהאגודה שולחת לי כולל מס וועד ומים, שאלתי היא האם אני חייב לשלם לוועד או לשלם רק את חשבון המים? היות ואני שוכר רק יחידת דיור בכפר ואינני בעל הזכויות בקרקע! תודה.

שלמה
disclaimer
  RE: אגודה שיתופית-יחידת דיור מרדכי שחם, עו"ד

שלום רב!
מתוך כלל השירותים המוניציפאליים בשטח המועצה האזורית, מוסמכת המועצה להקצות חלק מ"סל-השירותים" - לנתינתם ע"י "הוועד המקומי" לגבי שטח יישובו. ברם, גם אם מתפצל מתן השירותים, ועמו גם גביית תשלומי-החובה מהתושבים, בהתאם - סך כל התשלומים לגבייה מכל חייב, מוגבל לפי קנה-מידה שבדין ובאישורי משרד-הפנים, ואין מותרת כפילות-גבייה, אף לא חלקית!

במקרה של גבייה כמתואר בשאלה, הרי כל אחת משתי הרשויות המקומיות המעורבות - המועצה האזורית ו"הוועד המקומי" - חייבת במתן קבלות מפורטות, וכן במתן מידע והסבר.
כדי לשמור על יחסים טובים ביישוב וכן מטעמי קירבה גאוגרפית, מומלץ לבחור בוועד המקומי כ"תחנת-בירור" ראשונה, ורק בהעדר תשובה מספקת - לפנות למועצה האזורית ( אשר בכוחה ומחובתה לתת תשובה מלאה ומפורטת, בכל מקרה ).

כל האמור בתשובתי הקודמת - עומד בעינו, לגבי ה"תמונה" הרחבה יותר.

מרדכי שחם, עו"ד
כתובת: רח' קפלן 12, ת"א 072-3270582
disclaimer
התייעץ בפורום
לרשימת הפורומים המלאה...
הודעות אחרונות בפורומים
מאגר עורכי דין
 
 
חוות דעת מומחה