צור קשר
עו"ד אריק שלו מנהל פורום:
עו"ד אריק שלו
התמחה במשרד עורכי הדין ליפא מאיר ושות' והתקבל כחבר בלשכת עורכי הדין בישראל. מומחיותו בתחום המשפט האזרחי ובדיני עבודה מבוססת על ניסיון מעשי ועל ידע אקדמי בתחום הכלכלי ובתחום המשפטי, כדלקמן: L.L.M - תואר שני במשפטים (התמחות במשפט המסחרי) -אוניברסיטת תל אביב. B.A - תואר ראשון במנהל עסקים (התמחות מימון) בהצטיינות. L.L.B - תואר ראשון במשפטים (התמחות במשפט מסחרי). הכשרה בפירוק חברות, לשכת עורכי הדין (2003) (עבודת גמר - אוניברסיטת תל אביב). קורס מגשרים. הכשרה בחידושים בתחום דיני עבודה, לשכת עורכי הדין (2007).
כתובת: רח' החילזון 5 רמת גן 5252269 טלפון: 073-2505373
כותרת מאת תאריך ושעה
  פטור ממס לנכה על רווחי הון מכספי פיצויים גבע

האם נכה 100% הפטור ממס בהתאם , זכאי לפטור גם על רווחי הון מהשקעת כספי הפיצויים ?(על קופת גמל, חסכון ופקדון יש פטור וכן על ריבית) כמובן בהתאם לתקרה.

גבע
disclaimer
  RE: פטור ממס לנכה על רווחי הון מכספי פיצויים שם:עו"ד אריק שלו

סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961 (להלן: "הפקודה") קובע, כי הפטור ממס יינתן לעיוור או לנכה על "הכנסתם מיגיעה אישית", המוגדרת בסעיף 1 לפקודה בהאי לישנא כדלקמן: "הכנסה מיגיעה אישית" - לרבות –

(1) קיצבה המשתלמת מאת מעביד לשעבר;

(2) קיצבה המשתלמת מאת קופת גמל לקיצבה בשל עבודה, או מכוח חברות בה במשך חמש שנים לפחות, לאדם שבחמש השנים שקדמו לתחילת תשלום הקיצבה היתה מרבית הכנסתו החייבת מיגיעה אישית;

(3) קיצבה המשתלמת לשאיריו של מי שחלות עליו פסקאות (1) או (2) מכוח זכאותו לקיצבה כאמור בהן;

(3א) קצבת אבדן כושר עבודה המשתלמת מקופת גמל לקצבה או מקופת גמל לתגמולים או המשתלמת על פי ביטוח מפני אבדן כושר עבודה; לענין זה, "אבדן כושר עבודה" – פגיעה בכושר עבודה בשל מחלה, נכות או תאונה, שגרמה לאבדן או להפסד של השתכרות או רווחים לפי סעיף 2(1) או (2);

(4) קיצבה חבת-מס המשתלמת מאת המוסד לביטוח לאומי;

(5) מענק שנתקבל עקב פרישה או עקב מוות;

(6) סכום המתקבל עקב היוון קיצבה מהקיצבאות האמורות בפסקאות (1) עד (4);

(7) סכום המתקבל בידי אדם מדמי שכירות מהשכרת נכס, שבמשך עשר שנים לפחות לפני תחילת השכרתו שימש בידי האדם להפקת הכנסה מיגיעה אישית, מעסק או ממשלח יד; לענין זה, "אדם" - לרבות מי שהיה בן זוגו ערב פטירתו;

סעיף 9(5)(ב) לפקודה מאפשר מתן פטור ממס לעיוור או נכה, העונה על תנאי החוק, גם בגין הכנסה שלא מיגיעה אישית, כאשר הכנסתו של הנכה מיגיעה אישית נמוכה מ- 62,640 ₪ וזאת עד לתקרת סכום זה. התקרה האמורה עולה לכדי סך של 223,200 ₪ כאשר מדובר על הכנסה שלא מיגיעה אישית אשר מקורה בכספים שהופקדו בפקדון, בתוכנית חסכון או בקופות גמל אשר מקורם בפיצויים או בכספי ביטוח שקיבל היחיד בשל פגיעת גוף. רווחי הון המופקים בתיקי השקעה מנוהלים אינם נכללים בגדר פיקדון/ קופת גמל/ תוכנית חסכון ולא ינתן פטור כאמור בעבורם, קל וחומר כאשר מקור הכספים אינו בפיצויים או בכספי ביטוח כאמור (זאת מלבד החריג עד לסכום של 62,640 ₪ כאמור לעיל).

שם:עו"ד אריק שלו
disclaimer

התייעץ בפורום
לרשימת הפורומים המלאה...
הודעות אחרונות בפורומים
מאגר עורכי דין
 
 
חוות דעת מומחה