מנהל פורום:
עו"ד שי אליאב (משרד עורכי דין גינדי - כספי)

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמחה בדיני המקרקעין והתכנון ובנייה. במסגרת התמחותו מייעץ לחברות מובילות בתחום ומלווה פרויקטים מורכבים ורחבי היקף, לרבות תהליכים של שינויי ייעוד בקרקעות, מכרזים, עסקאות קומבינציה, פינוי בינוי, תמ"א 38 וכיו"ב. בוגר המסלול האקדמי המכללה למינהל. למד במסלול לסטודנטים מצטיינים ללימודים משולבים של תואר ראשון במשפטים [LL.B] ותואר שני במינהל עסקים [M.B.A].

רוטשילד 15, מתחם גן העיר, ראשון לציון 053-9374678
כותרת מאת תאריך ושעה
פינוי בינוי רונית גיסר

אנו 3 בניינים ישנים כ2 דונם שטח המקום ברמת גן המתעניינים בפינוי בינוי כל יזם שאנו פונים אליו שואל כמה שאלות ונעלם מדוע? האם זה לא משתלם מה צריך להיות כדי שזה יצא לפועל שטח המגרש מספר הדיירים או מה??

רונית גיסר
RE: פינוי בינוי שירי קלדרון, עו"ד

רונית שלום,

בבחינת פרויקט פינוי בינוי בודק היזם שני אלמנטים עיקריים, האחד נוגע לתנאים תכנוניים, כגון האם הפרויקט כולל לפחות 24 יחידות דיור (פחות מ- 24 יחידות דיור אין מדובר בפרויקט פינוי בינוי), האם שטח המתחם והצפיפות בו מאפשרים לבנות בניינים חדשים, האם הרשות מקומית מקדמת פרוייקטים מסוג פינוי בינוי. האלמנט השני נוגע לכדאיות כלכלית של היזם, כאשר אלמנט זה נבחן באופן פרטני ע"י כל יזם בהתאם לחוסנו הכלכלי.
במצב הדברים אשר הינך מתארת, הייתי ממליצה כי תצרו התאגדות של מספר דיירים במתחם, תפנו ליזם בעל ניסיון בתחום הפינוי בינוי ותבקשו שיבחן את כדאיות הפרויקט.

בהצלחה.
שירי קלדרון, עו"ד

שירי קלדרון, עו"ד
RE: פינוי בינוי אמיר עמיצור

שלום רונית,
יכולים להיות מספר סיבות לכך שכולם מסתכמות בכך שזה לא כלכלי לקבלן.

אמיר עמיצור
התייעץ בפורום
לרשימת הפורומים המלאה...
הודעות אחרונות בפורומים
חוות דעת מומחה