צור קשר
עו"ד גלית בש מנהל פורום:
עו"ד גלית בש
עו"ד גלית בש הינה בעלת ניסיון רב בתחום הפלילי. החלה את דרכה בפרקליטות הצבאית שם טיפלה במאות תיקים במהלך שירותה הצבאי. עם סיום שירותה הצבאי, פתחה עו"ד בש את המשרד וכיום הינה נחשבת לעורכת דין מובילה בתחום הפלילי. עו"ד בש עוסקת ומעורבת בתיקי פשע חמור ובתיקים תקשורתיים רבים. בייצוגם בבתי המשפט השונים ובפני הרכבים שונים. משרדה של עו"ד בש מייצג נאשמים וחשודים בפרשות גדולות כגון פרשת הסוס הטרויאני, חשיפת ערוץ 10 של פדופילים בישראל, הרצח הכפול בהוד השרון, תיקי הימורים וצווארון לבן רחבי היקף. המשרד מייצג מתיקי פשע חמור רבים כגון תיקי רצח, עבירות מין, מרמה בהיקפים גדולים ועד לחנינות, תיקי שלום ומחיקת רישום פלילי. עו"ד גלית הינה בוגרת קורס גישור ומתמחה בליטיגציה והליכי משא ומתן. עו"ד גלית בש מכהנת כסגנית יו"ר הועדה לעניינים פליליים של לשכת עורכי הדין וכרכזת ועדת חקיקה של הפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין. לעו"ד בש יתרון משמעותי בולט בהיותה דוברת אנגלית וספרדית ברמה טובה מאוד ואיטלקית ופורטוגזית ברמה בינונית, דבר המאפשר לה לייצג אזרחים ישראליים בתיקים פליליים בינלאומיים.
כתובת: רח' שאול המלך 35 (בית אמריקה), תל אביב טלפון: 072-3215794
כותרת מאת תאריך ושעה
  רישום משטרתי- פרקליטות שירלי

שלום רב,
הבנתי שכאשר תיק מסוג פשע הנסגר בפרקליטות ללא הגשת כתב אישום אלא מחוסר ראיות עדיין נותר תיעוד של התיק שנסגר בפרקליטות. מה המשמעות של זה? האם כך זה יהיה חשוף ליותר גופים מאשר התוספת השלישית? האם הפרקליטות היא גוף המבקשים ממנו מידע?
תודה רבה,

שירלי
disclaimer
  RE: רישום משטרתי- פרקליטות ד"ר גיל עשת, עו"ד

שירלי שלום,
רישום לגבי תיק שנסגר אינו ה"רישום" הפלילי כהגדרתו בחוק. חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים מגדיר מהו רישום בסעיף 2 ומדובר ככלל רק בהרשעות ועונשים של בית המשפט או צו של בית המשפט. העובדה שנפתחה חקירה או שהוגש כתב אישום התלוי ועומד כמו גם סגירת תיק החקירה - אינם רישום פלילי. רק פסק דין של ביהמ"ש המרשיע בעבירה או צו שיפוטי כאמור - הם רישום.
אמנם, סגירת תיק החקירה מחוסר ראיות נותרת רשומה ברישום המשטרתי. זהו אינו רישום פלילי. אין זה ראוי ככלל להסיק מסקנות נגד אדם שתיק החקירה בעניינו נגנז. אולם רק סגירת התיק מחוסר אשמה גורמת למחיקה אף של פרט זה מרישומי המשטרה (סעיף 62(ב) לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב] תשמ"ב-1982).
סעיף 11א לחוק המרשם הפלילי קובע שמידע על החלטה שלא לחקור או שלא להעמיד לדין וכן על משפט שבו עוכבו הליכים לא יימסר אלא לגופים המפורטים בתוספת השלישית לחוק , אולם סעיפים 4 ו-5 למשל מאפשרים גישה למרשם לגופים בטחוניים ובעלי תפקיד נוספים. ניתן להגיש בקשה למחיקת הרישום המשטרתי מהמרשם.

ד"ר גיל עשת, עו"ד
disclaimer

התייעץ בפורום
לרשימת הפורומים המלאה...
הודעות אחרונות בפורומים
מאגר עורכי דין
 
 
חוות דעת מומחה