אין טופס 101 ואין חוזה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אנה

נשלח ע"יאנה 16:05, 10 במרץ 2014

עבדתי כחודש ברמנית בבר בלי לחתום טופס 101. סגרתי עם המנהל בע"פ את גובה השכר. במשמרת הראשונה הוא בא לשלם לי מזומן אך סירבתי וביקשתי שישלם לי מסודר בצ'ק עם תלוש בעשירי לחודש. עכשיו שהוא פיטר אותי הוא טען שלא סגר איתי תשלום בעשירי וישלם בחמישה עשר לחודש. כתבתי לו הודעה לפלאפון שהוא צריך להחתים אותי טופס 101 והוא ענה " הכל טוב את תקבלי את הכסף שלך את לא עובדת קבועה עבדת יומי על פי שעות" עכשיו הפחד שלי שהוא לא ישלם לפי השכר שקבענו ויחליט שקבענו שכר מינימום. ובנוסף איני רוצה לקבל מזומן ללא תלוש מסודר. מה לעשות? שאלה נוספת אם עבדתי אצלו חמישי שישי שבת לילות הלבד עדיין מגיע לי 150% בשבת?

השב
  • 18:32, 10 במרץ 2014

ראשית לעניין מועד התשלום, המעסיק אינו יכול להתנות על כך וחובה עליו למסור את התלוש שכר וכן את השכר עצמו לא יאוחר מ-10 לחודש.
    כמו כן, לא ניתן לחייב את המעסיק להעביר את שכרך בצ'ק ואין כל בעיה לעשות זאת במזומן.
    הינך זכאית לגמול שעות שבת בימי שישי לאחר כניסת השבת, ובשבת עצמה ל-150% באם לא קיבלת הפסקה של 36 שעות רצופות.
    עו"ד אריק שלו
    arik.shalev@law-shalev.co.il
    ייעוץ אישי- .073-2505384
    עו"ד אריק שלו

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.