שינוי בשעות העבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • יפתח

נשלח ע"ייפתח 13:10, 21 במרץ 2014

שלום רב, המעסיק שלי, רשות מקומית, החליט לשנות את שעות העבודה שלי באופן הבא: עד היום עבדתי שני ערבים בשבוע ומעתה אני נדרש לעבוד ערב נוסף (לא תוספת שעות אלא להמיר בוקר לערב ללא שינוי בהיקף המשרה). מאז שהתחלטי לעבוד - שש שנים - אני עובד בשני ערבים. יש לי 2 שאלות: 1. האם הדבר מהווה פגיעה בתנאים? האם אני יכול לדרוש ולקבל פיצויים במידה ואחליט להתפטר בעקבות השינוי הנדרש ממני? 2. פתחתי את החוזה המקורי שחתמתי עליו כשנכנסתי לעבוד וגיליתי להפתעתי שאני בכלל חתום על ערב אחד... במידה והמעסיק יחליט לרדת מעיניין שלושת הערבים - האם אני יכול לטעון שאני יכול לעבוד ערב אחד בלבד או שעצם זה שעבדתי מאז שהתחלתי בשני ערבים זה בעצם מעיד על הסכמתי לשני ערבים ולא לאחד? תודה רבה!

השב
  • 13:00, 25 במרץ 2014

אכן ניכר כי מדובר בפגיעה בתנאי העבודה ובנסיבות מסויימות ייתכן כי ניתן יהיה להתפטר בדין מפוטר.
    בכל מקרה משרדי עומד לרשותך בעניין זה.
    עו"ד אריק שלו
    arik.shalev@law-shalev.co.il
    ייעוץ אישי- .073-2505384

תגובה
  • 17:56, 26 במרץ 2014

תודה על התגובה.
    האם אדרש להוכיח שאני לא יכול לעבוד שלושה ערבים. אישתי עצמאית ועובדת לרוב בערבים אך איך אני יכול להוכיח זאת? זו אינה עבודה קבועה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.