תשלום דמי חגים לעובד שעתי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רווית

  נשלח ע"ירווית 13:55, 9 באפריל 2014

  שלום רב, אני עצמאית וזו שנה שלישית בה אני עובדת כעובדת שעתית במקום כלשהו בימים ובשעות קבועים המוגדרים בחוזה עבודה אישי. בימים בהם נופל חג על שעות העבודה שלי אינני מקבלת תשלום. לאחרונה גיליתי כי המעביד מחוייב לשלם לי דמי חגים למרות שאינני עובדת במקום הזה ביום שלפני וביום שאחרי החג כיוון שאלה לא שעות העבודה המוגדרות שלי על פי ההסכם = כלומר אני נעדרת ביום שלפני וביום שאחרי החג בהסכמת המעסיק. רציתי לדעת ממתי הסעיף הזה קיים בחוק והאם יש לי אפשרות לבקש דמי חגים רטרואקטיבית על 3 השנים האחרונות. אגב, בחוזה מצוין כי דמי חגים ישולמו בכפוף לחוק כך שהחוק הוא פקטור משמעותי מאד. אודה להבהרה בנושא.

  השב
 • 17:02, 10 באפריל 2014

  תקופת ההתיישנות לעניין דמי חגים הינה 7 שנים. באם לא עבדת יום לפני החג או יום לאחר החג ולא מדובר באשמתך, אלא שהמעסיק לא סיפק לך עבודה. הינך זכאית לתשלום בגין דמי חגים. משרדנו עומד לרשותך. עו"ד אריק שלו arik.shalev@law-shalev.co.il ייעוץ אישי- .073-2505384

  תגובה
 • 10:43, 11 באפריל 2014

  תודה רבה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.