פיטורין מעכשיו לעכשיו - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • הילה

נשלח ע"יהילה 16:43, 9 ביוני 2014

הי, לפני כשבועיים פוטרתי ללא התראה וללא שימוע, אמרו לי לארוז את עצמי וללכת הביתה באופן מיידי. האם אני יכולה לדרוש שימוע כעת? מה אפשר לעשות נגד זה? היו לפני כן שיחות עם הממונה עלי לגבי בעיות שונות שהיו להם, אבל לא היה שימוע פורמלי בכלל. הם טוענים שישלמו לי את הפיצויים וחודש התראה וכו' במשכורת הבאה. בנוסף, למרות שאני במשרה של עבודה קבועה מול לקוחות באופן יומיומי, אמרו לי לארוז את החפצים וללכת במיידי ולא ליצור קשר עם הלקוחות שמבחינתם פשוט נעלמתי... זה מאד פוגע באופן אישי וגם בשמי הטוב במקצוע (יועצת תקשורת). האם זה חוקי?

השב
  • 10:00, 10 ביוני 2014

מעסיק מחויב לקיים לעובד שימוע טרם פיטוריו, בו יוצגו בפני העובד הנימוקים המלאים לרצון המעסיק לפטר אותו, ותינתן לעובד הזדמנות להשמיע טיעונים בעד המשך העסקתו.
    עובד שפוטר ללא שימוע או בהליך שימוע לקוי, רשאי לתבוע את המעסיק בבית הדין לעבודה ולבקש מבית הדין לבטל את הפיטורים, או לחלופין לתבוע פיצוי בגין הליך פיטורים לא תקין.

עו"ד אריק שלו arik.shalev@law-shalev.co.il ייעוץ אישי- .073-2505384

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.