דיני פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עדי

נשלח ע"יעדי 10:56, 29 ביוני 2014

שלום רב לכם אני זקוקה לעזרה ממרץ 2013 אני עובדת במאפיה ביבנה שנמצאת מתחת לביתי. הבוקר ארע פיצוץ ביני לבין בעל המאפיה עקב תקופה ארוכה של מצבים לא נעימים. לפני כמה ימים אחת העובדות סיימה את עבודתה בפועל והמעסיק מסרב להעסיק עובד/ת חדשה והוא מפיל עליי משמרות ארוכות מכפי שסיכמנו. כבר בחורף ניהלנו שיחה שבה סוכם שבקיץ איני עובדת שעות מלאות (9 שעות), אך עכשיו עקב התפטרות העובדת הוא מאלץ אותי לעבוד 9 שעות ואף יותר. הוא אינו משלם שעות נוספות וזה כביכול בהסכמה כי לא הייתה לי ברירה מכוון שהייתי צריכה מקור הכנסה אך אני כן נשארת לפעמים גם 12 שעות ויותר בעבודה. מזה מספר חודשים שהוא מושך אותי בתשלום דמי ההבראה ועד כה לא קיבלתי אותם. הבוקר היה בנינו ריב קולני לאור תנאי העסקה והוא אמר לי שאתפטר, סירבתי. אז הוא החליט שהוא מעביר אותי לעבוד במפעל שזה רחוק יותר מהבית וגם שעות העבודה הן בלילה וטען שזה מותר לו לעשות כך. בסוף הריב הוא צעק שאני מפוטרת, שאני לא עובדת שם יותר ושהוא יביא לי מכתב פיטורים. אני דואגת שמא הוא משחק איתי משחקים ולא יעביר לי את מה שמגיע לי. בנתיים ישנם גם ימי ההתראה על פי חוק לא? מה קורה לגבי ימים אלו? מה עלי לעשות? כרגע הוא סילק אותי מהמקום ואני עכשיו לא עובדת. אנא הדריכו אותי מה מגיע לי וממה עלי להיזהר? נ.ב המעסיק הוציא לי תלוש שכר ע"פ חוק, אך עד היום תמיד שילם את שכרי במזומן מכוון שהינני מוגבלת חמורה בבנק עם חשבון מעוקל וכו... האם המעסיק יכול לשחק משחק ולתת לי את כל המגיע לי בשיק שאינו ניתן לפריטה אלה רק בהפקדה וכך להשאיר אותי ללא כלום? או שעליו לשלם לי את הכל במזומן כפי שנעשה עד כה?

השב
  • 11:04, 29 ביוני 2014

אגב, מה לגבי ימי חופשה ומחלה שעדיין לא ניצלתי?
    יש מה לעשות עם זה?
    מה זה אומר בכלל פידיון יומי חופשה?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.