ימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אלון

נשלח ע"יאלון 11:00, 5 בספטמבר 2014

שלום רב,אני עובד בחברת אבטחה ועקב בעיות ראיה עברתי ניתוח לייזר לתיקון הראיה,הייתי שלושה שבועות בבית בימי מחלה שנתן לי רופא עיינים של הבית חולים,כאשר הגשתי את הימי מחלה החברה טענה שזה ניתוח קוסמטי ואני לא לא זכאי לקבל את ימי המחלה,שאלתי היא עם זה נכון ומה אני יכול לעשות בנידון תודה מראש. הוספת תגובה

השב
  • 09:26, 7 בספטמבר 2014

לשון החוק קובע כי יש לשלם דמי מחלה בגין "אי כושרו הזמני או הקבוע של העובד לבצע עבודתו, הנובע, על פי ממצאים רפואיים, ממצב בריאות לקוי", החוק אינו מתייחס לסיבה בגללה שרוי העובד במצב בריאותי לקוי. עם זאת, העניין איננו חד משמעי וקיימת גם פסיקה סותרת. בנוסף, תיקון לחוק מאפשר למעסיק לשלוח אותך לבדיקה רפואית במידה והאישור שסופק אינו אישור מטעם קופת החולים המבטחת.
    בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.