האם טענות המעסיק רלבנטיות? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • AK

  נשלח ע"יAK 14:33, 18 בספטמבר 2014

  חיילת משוחררת עבדה בחברת שיווק על בסיס שעות בחודשים מרץ ואפריל 2014. לבקשתם מולא בזמן טופס 101 והעבר אליהם, כך לא נשלח כל תלוש או שכר בהתאם, כך שאין גם גם הוכחה לתשלום ביטוח לאומי. לטענת החברה נשלח הצ'ק לכתובת אחרת, אך לא טרחו לוודא וליצור קשר. יצרתי קשר עימם לפני שבוע וחצי ופעם נוספת אתמול, והתשובה היתה "בבירור.... אנו עסוקים במשכורות....טרם בדקנו עם הבנק אם נגבה הצ'ק" וכד'. * האם משלוח לכתובת מוטעית על ידם (כדבריהם) הוא עילה לאי תשלום 6 חודשים לאחר העבודה או בירור, כאשר יש בידם כל הפרטים ובכלל זאת מס' טלפון שכאשר נזקקו למשהו השתמשו בו? * האם מחויבים לזמן תגובה מקסימלי לאחר שכבר היתה פניה אליהם? * האם נימק ("שכחנו לטפל" . . . . ) שניתן לאי תשלום אחר הוא סבה להגשת תביעה על הלנת שכר? * האם חוקי לשלוח תשלום באיחור על עבודה כאשר בגב הצ'ק מופיעה הצהרה אשר קושרת את פדיון הצ'ק להסכמה על סכום כל הדרישות ואי הגשת תביעות נוספות? בתודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  15:34, 18 בספטמבר 2014

  המועד לתשלום משכורת חודשית הוא ה-1 לכל חודש. עובד ששכרו שולם באיחור מעל 9 ימים (10 בחודש ואילך) זכאי לפיצויי הלנת שכר שהם 20% על השבוע הראשון של האיחור ועוד 10% לכל שבוע נוסף, אלא אם האיחור בתשלום נבע מטעות כנה או חילוקי דעות של ממש. בנסיבות לא ניתן לשלול טעות כנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.