בתפטרות בדין פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שחר

  נשלח ע"ישחר 17:49, 29 בספטמבר 2014

  שלום אני עומד בקריטריון "התפטרות שרואים אותה כפיטורים" ע"פ תקנות פיצויי פיטורים. למרות זאת מקום העבודה מעונין לחייב אותי על קנס יציאה מחוזה הליסינג. כמובן שעובד אשר החברה מפטרת אינו מחויב לשלם קנס יציאה זה. האם החוק מחייב את המעסיק להתייחס אלי כעובד מפוטר לכל דבר ועניין, בכללן קנסות יציאה מסוג זה, או רק בעניני פיצויים ? תודה שחר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  18:08, 5 באוקטובר 2014

  בהנחה שקיים הסכם לפיו המעביד רשאי לקזז את עלויות ההכשרה במקרה שהעובד מפסיק עבודתו לפני תקופה מינימלית שהוסכמה, המעביד לכאורה זכאי לקזז סכום זה, אולם, עליו להראות שהוא הוציא את ההוצאות שהוא דורש לקזזן בפועל ושהתקופה עליה נדרש העובד להתחייב הגיונית בנסיבות.אין תוקף לפיצוי המוסכם שעה שהפסקת עבודתו של עובד היא ביוזמת המעביד, שכן במקרה כזה הפסקת העבודה היא לא בשליטתו של העובד. לפיכך, להוראה לפיה אם תופסק העסקתו מסיבה כלשהי יידרש להחזר הפיצוי המוסכם - אין תוקף משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.