האם פיצויים פיטורים שנצברו הם בנוסף לפיצויים עקב פיטורים? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מוסה

    נשלח ע"ימוסה 18:09, 4 באוקטובר 2014

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    08:36, 5 באוקטובר 2014

    חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד המסיים עבודתו בגיל פרישה זכאי לפיצויי פיטורים. בהעדר הסדר מוסכם אחר, לרבות לפי סעיף 14 על המעסיק להשלים את פיצויי הפיטורים המגיעים לעובד בגין כל תקופת עבודתו, מעבר לצבירה בסעיף הפיצויים בהסדר הפנסיוני שברשותו של העובד. אם הסכם העבודה (או הסכם קיבוצי) קובע הסדר לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים והמעסיק הפקיד לפנסיה שיעור מלא (8.33%) במשך כל תקופת העבודה אז המעסיק אינו צריך להשלים חוב ותק לפיצויים והוא יוצא ידי חובתו בשחרור כספי הצבירה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.