התפטרות לאחר לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • סיוון

    נשלח ע"יסיוון 09:10, 19 באוקטובר 2014

    הודעי למעסיק על התפטרותי לאחר הלידה .עבדתי אצלו 3 שנים. ביקשתי שישלם לי את הפיצויים כדין פיטורין. עבר כבר חודש וחצי והוא לא משלם פרט לכך שנתן לי טופס 161 למלא בעצמי . תוך כמה זמן לפי החוק יש לשלם פיצויים ? האם אני אמורה למלא בעצמי טופס 161 ו-161 א ??

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    15:46, 20 באוקטובר 2014

    סעיף 7(א) לחוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963, קובע כי עובדת שהתפטרה, תוך 9 חודשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה, יראו את התפטרותה, לענין חוק זה, כפיטורים.
    על פי חוזר שהוציא הממונה על הביטוח חייבת חברת הביטוח או קרן הפנסיה לשחרר את צבירת הפיצויים בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים תוך 30 יום מהיום בו הומצאו לקרן הפנסיה או חבר הביטוח כל המסמכים הנדרשים לשחרור הכספים.
    על העובד מוטלת האחריות למלא טופס 161 א' ועל המעסיק מוטלת האחריות למלא טופס 161.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.