• רון

  נשלח ע"ירון 20:25, 22 באוקטובר 2014

  שלום, אני עובד שנה במקום עבדה ולאחרונה קרא לי האחראי והודיע לי, כרעם ביום בהיר, על פיטוריי. תוך שהוא מותיר אותי המום. כייון שרק מחמאות והערכה זכיתי לה. בבושת פנים הלכתי, כי נתבקשתי לעזוב מיידי והודעתי שאעמוד על כל הזכויות שמגיעות לי כולל הברה וחופשה. אז ואחר כך הוא ניסה לשלוח אנשים שיגידו לי שאבוא לשימוע כביכו, ואז שלח מכתב שאני מזומן לשימוע וישקל אם לפטר אותי, בשעה שכבר פיטרו אותי ובקול ליד אנשים. איך שימוע אחרי שכבר פיטראותי? אני מחוייב ללכת?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:12, 23 באוקטובר 2014

  חובתו של מעביד המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעביד להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעביד לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע. מעביד שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.
  הליך השימוע הוא מתן הזדמנות לעובד להשמיע טענותיו בטרם פיטוריו, ואם העובד אינו מנצל הזדמנות זו, לא תישמע טענתו על אי מתן זכות שימוע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.