עזרה מהחברים . האם מדובר בהתפטרות או פיטורין ? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עידו

נשלח ע"יעידו 07:36, 7 בנובמבר 2014

אני עובד קרוב ל4 שנים במקום עבודתי . בשבוע שעבר באחד מהימים יזמתי שיחה עם המעביד שלי שבו נמסר לו שאיני מרוצה מעבודתי ואני שוקל לעזוב . המעביד שלי בתגובה ציין שאינו מוכן לתת לי לעזוב ואינו ישחרר אותי (פיטורין) . השיחה הסתיימה ללא כל הסכמה בינינו ויצאתי מהחדר . כעבור כמה ימים מאותה שיחה , קיבלתי מהמעסיק מכתב הודעה על "הפסקת עבודה" שבה נרשם שבהמשך לשיחה הנ"ל הבעתי את רצוני לסיים את דרכי בעבודה. בהמשך המכתב נרשם כי "הוחלט על סיום עבודתי בעוד כ 30 יום מהוצאת מכתב זה , וכמו כן ישוחררו לי כספי הפיצויים" האם מדובר במכתב פיטורין ?? הכיצד המעסיק מחליט שאני סיימתי את העבודה אם לא קיבל ממני כל מכתב כזה או אחר ?! תודות לעונים

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

15:43, 9 בנובמבר 2014

בנסיבות העניין נראה כי אין מדובר בהתפטרות שכן לא הודעת למעסיק על התפטרותך.
    בהתאם מומלץ להשיב למעסיק בכתב כי אינך מעוניין להתפטר.
    בנסיבות העניין, לרבות לאור הותק במקום העבודה, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על מנת לקבל ייעוץ בהתנהלות מול המעסיק.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.