הורדת שעות מהמעביד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אילה

  נשלח ע"יאילה 09:18, 9 בנובמבר 2014

  שלום! במשך כמה שנים היו לי 10 ש"ש כמורה. בשנה שעברה קיבלתי 24 ש"ש כי החלפתי מורה בשבתון. השנה המעביד טוען שיש לו מחויבות למורה אחרת,ומתכנן להביא מישהי מחוץ למערכת ולתת לה 24 ש"ש, ולי להוריד שוב ל-10ש"ש. האם זה נקרא הרעה ומה עושים. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  15:55, 9 בנובמבר 2014

  עפ"י סעיף 11(א) לחוק פיצויי פיטורים, אם עובד התפטר מחמת הרעה מוחשית בתנאי עבודה, או מחמת נסיבות אחרות שביחסי עבודה שבהן אין לדרוש ממנו כי ימשיך בעבודתו, התפטרותו תזכה אותו בפיצויי פיטורים (אם העובד בעל וותק של שנה ומעלה בעבודה).

  פסיקת בתי הדין לעבודה הכירה במצב בו מעסיק אינו יכול לספק לעובד עבודה בתנאים להם הורגל כמצב בו העובד זכאי להתפטר בשל הרעה מוחשית בתנאי העבודה.

  ככלל, על עובד להעמיד את המעסיק על כוונתו להתפטר עקב הרעה בתנאי עבודה בטרם יתפטר מעבודתו, ולאפשר למעביד לנסות לתקן את ההרעה, כאשר מדובר בנסיבות שבידי המעביד לשנותן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.