חובת תשלום פיצויים למתגייס - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נטע

    נשלח ע"ינטע 12:20, 10 בנובמבר 2014

    האם המעביד חייב לשלם פיצויים לעובד שעוזב בגלל גיוס ?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    15:02, 10 בנובמבר 2014

    ס' 11(ג)(1) לחוק פיצויי פיטורים קובע, כי עובד עובד שהתפטר בשל גיוסו לשירות סדיר בצה"ל, כמשמעותו בסעיף 1 לחוק החיילים המשוחררים (החזרה לעבודה), התש"ט-1949- רואים את התפטרותו לעניין חוק זה כפיטורים, ובלבד שעבד שנה במקום העבודה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.