הריון ולידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 08:20, 14 בדצמבר 2014

  בוקר טוב. הייתי מעוניינת לדעת האם במהלך שמירת ההריון וחופשת הלידה צריך המעסיק להמשיך לשלם לי פנסיה. כמו כן אשמח באילו תנאים אני זכאית לקבל פיצויים מהמעסיק במידה ואני מתפטרת למטרת גידול הילד. תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:07, 14 בדצמבר 2014

  עובדת בשמירת הריון צריכה להפקיד את חלקה והמעביד צריך להפקיד את חלקו אחרי שהפקידה העובדת את חלקה.
  במהלך חופשת הלידה ממשיכה העובדת לצבור זכויות סוציאליות המוקנות על פי הוותק (כמו דמי הבראה, חופשה שנתית, ימי מחלה ופיצויי פיטורים) וצבירת הוותק לא נעצרת בגלל היציאה לחופשת לידה. יחד עם זאת, תקופת חופשת הלידה לא נספרת לצורך חישוב זכאות העובדת לימי חופשה שנתית במהלך השנה שבה יצאה לחופשת הלידה (להבדיל מהמשך צבירת הותק). כמו כן, זכאית העובדת להמשך הפרשות מן המעביד להסדר הפנסיוני וקרן השתלמות.
  בהתאם לסעיף 7 לחוק פיצוי פיטורים : "התפטרה עובדת, תוך תשעה חדשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה – יראו לענין חוק זה את התפטרותה כפיטורים". לצורך קבלת פיצוי פיטורים צריכה העובדת להשלים שנת עבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.