הרעלת תנאי עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 09:46, 14 בדצמבר 2014

  7 שנים אני עובדת מבקרת איכות באותו מקום עבודה 3 משמרות, עד היום היו משלמים לי עבור משמרת לילה שמתחילה מ22.00 עד 6.00 , 9 שעות של 150% ושעה 1 ו28 דקות של 100 % ( שעות רגילות ). הוחלט שהייתה טעות ובהמשך לא נקבל עבור שעה 1 ו28 דקות של 100% ושעה 1 של 150% . ולפעמים שהינו עובדים ביום חמישי חלק מהמשמרת הינו מקבלים עבור משמרת מלאה של שעות לילה וכבר חודשיים משלמים לנו רק עבור 6 שעות לילה ו2.30 שעות רגילות של 100 %. האם כל המהפך הזה חוקי ? האם יכולים לבקש מאיתנו לחתום חוזה חדש? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:10, 14 בדצמבר 2014

  לא ניתן להבין מנתוני השאלה האם קיימת הפרת דין מצד המעסיק.
  ככלל, חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
  כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעביד לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
  על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
  תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.