ימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שולה

  נשלח ע"ישולה 09:32, 22 בדצמבר 2014

  שלום, מספר שאלות בנוגע לימי מחלה- על פי חוק: 1. במידה והייתי 5 ימים בבית- חלק בגלל הבת שלי וחלק בגללי- זה נחשב רצף מחלה של 5 ימים או שמופרד לשתי מחלות? 2. במידה וחזרתי הביתה באמצע היום בגלל מחלה- האם זה נחשב ליום הראשון של המחלה או שהספירה היא רק מהיום הבא? מה הדין לגבי חצי היום שלא עבדתי? 3. אם המחלה התחילה בחמישי- האם שישי- שבת נחשבים לימים בספירה? או שהיום השני למחלה הוא רק יום ראשון (משרה מלאה, ראשון עד חמישי). תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:40, 22 בדצמבר 2014

  ככלל, תקופת המחלה של עובד במשכורת חודשית כוללת ימי מנוחה שבועית וחגים. תקופת המחלה של עובד שעתי (ששכרו משתלם על בסיס יום/שעה) לא כוללת ימי מנוחה שבועית וחגים.
  עובד, הורה לילד שלא מלאו לו 16, זכאי לזקוף בשל מחלת ילדו, על חשבון תקופת המחלה הצבורה שלו. אם לעובד בן זוג שלא ניצל זכות זאת - עד 8 ימים בשנה ואם הילד נמצא בהחזקתו הבלעדית של העובד, או שהעובד הוא הורה יחיד של הילד – עד 16 ימים בשנה;

  על מנת ליתן חוות דעת משפטית בנוגע למקרה ספציפי מומלץ לפנות ליעוץ משפטי.

  תגובה
 • 08:25, 23 בדצמבר 2014

  תודה,
  מה לגבי חצי יום- האם נחשב בספירת הימים?
  ומה לגבי רצף מחלה של הורה- ילד. האם יומיים של ילד פלוס שלושה ימים של הורה נחשבים תקופת מחלה אחת?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.