Hמי חופש וימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • לירון וקנין

    נשלח ע"ילירון וקנין 15:12, 2 במרץ 2015

    לקחתי חופש מהעבודה חודש מראש לשני תאריכים 23.2 24.2 ואז הייתי חולה מה22.2 עד ה-24.2 הבאתי למקום עבודתי אישור מחלה על הימים האלו, האם ימי מחלה מבטלים ימי חופש ואני צריכה לקבל כסף על הימים האלו? או שבגלל שלקחתי חופש זה לא משנה שהייתי חולה?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    15:56, 2 במרץ 2015

    מאחר והיית חולה בזמן חופשתך, חל בהקשר זה סעיף 5 (א) (4) לחוק חופשה שנתית, התשי"א - 1951, הקובע כי ימים בהם העובד אינו מסוגל לעבוד מחמת תאונה או מחלה אינם נחשבים כימי חופשה.
    במקביל, חוק דמי מחלה, התשל"ו - 1978, קובע כי מחלה מהווה אי כושרו הזמני או הקבוע של העובד לבצע עבודתו הנובע על פי ממצאים רפואיים, ממצב בריאותי לקוי.
    לכן, ככל שתציג בפני המעביד אישורים רפואיים בדבר מחלתך תהיה זכאי לתשלום דמי מחלה בגין התקופה הרלבנטית, והמעסיק לא יהיה רשאי לקזז ממניין ימי החופשה הצבורים שלך את ימי המחלה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.