הלנת שכר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • איתי

נשלח ע"יאיתי 17:46, 3 במרץ 2015

שלום, אני עובד בחברה מנובמבר ועד ינואר (עקב הלנת שכר קבועה) בכל חודש קיבלתי שכר חלקי, שאת ההשלמה הייתי מקבל רק במשכורת הבאה, כלומר ב9 שלאחריו. בנוגע להשלמת שכר שנאמר לי שתוסדר ב9/10 של חודש פברואר, קיבלתי עכשיו הודעה (כחודש לאחר מכן) שחסרים קבלות (אותם כבר שלחתי- בבירור תירוץ וניצול שלי כצעיר בן 23 שהשתחרר לא מזמן מצה"ל והניסיון שלו בתחום אפסי). נגרמו לי הפסדים בגלל אי תשלום לביטוח לאומי במשכורת שנאמר לי שאקבל. בנוסף לא מדובר בסכומים גדולים, אלא בסכום מצטבר של אולי 5000 ש"ח באיחור של חודש (כל חודש מאז תחילת ההעסקה שלי). האם יש לי מה לעשות בנידון?

השב
  • 18:00, 3 במרץ 2015

בנוסף, כאשר הגעתי למשרדי החברה להחזיר ציוד חברה, ולהגיש אישור מילואים, נאמר לי במפורש שלמרות שהם נמצאים במשרדים- עליי לחזור בשעה אחרת- בה לא יכלתי להגיע. למרות התעקשותי, לא פתחו לי את דלתות המשרדים ובכך מבזבזים לי זמן ועלויות דלק וכמובן עיכוב בקבלת התשלום בגין תקופת המילואים (שארכה כ3 שבועות).

אשמח לתשובה כנה ועזרה בנושא. התחושה היא שאני מנוצל, בעיקר כששמעתי במהלך תקופת העבודה שלי בחברה מעובדים ועובדים לשעבר על עניינים דומים (מעסיקה ומנצלת בעיקר חיילים משוחררים)

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.