הרעה בתנאים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מרקוס

נשלח ע"ימרקוס 19:34, 5 במרץ 2015

שלום רב. אני עובד בחברת הייטק ומקבל שכר גלובלי. לאחרונה המנהלים שלי החליטו שברצונם להעביר אותי למודל של שכר שעתי. יש לציין שאני עובד מהבית מהיום הראשון שלי בחברה, כיוון שאני גר רחוק מהמשרד, וכאשר קיבלו אותי לעבודה היה ידוע לכל הצדדים שכך זה יישאר, לפחות עד שאעזוב את מקום מגוריי הנוכחי. המנהלים יידעו אותי שמכיוון שקשה להם לנהל אותי מרחוק (אני שם כבר שנה וחצי), הם רוצים לעבור למודל השעתי (אני מדווח שעות עבודה כמו כל העובדים), למרות שלא עשיתי דבר או חצי דבר שיפגע באמונם. העבודה שלי היא תמיכה בלקוחות, מה שדורש זמינות במהלך כל יום העבודה, ואם אני אקבל שכר לפי שעות, השכר שלי ייפגע להערכתי בכ-50 אחוז. מה גם שזה לא הגיוני כלל לעבוד כך בתחום שלי, עקב הזמינות הנדרשת. האם הדבר נחשב הרעה בתנאים? כיצד עלי להתנהל מול המעסיק על מנת לקבל את המגיע לי ולא לאבד את עבודתי? האם יש עילה לפניה לבית דין לעבודה? תודה רבה על המענה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

09:55, 8 במרץ 2015

חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
    כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
    על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
    תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.