שעות נוספות עובד שעתי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • רוני

נשלח ע"ירוני 12:10, 18 במרץ 2015

אני עובדת בתור אחראית משמרת במסעדה על בסיס שעתי. רציתי לדעת האם שעות נוספות נחשבות לי ברגע שאני עוברת משמרת של 8 שעות? או שזה נספר רק כאשר אני עוברת 186 שעות חודשיות ? הבסיס הוא שעתי 29 ש״ח לשעה אני עובדת לרוב בין 5-6 ימים בשבוע. זה משתנה. (אחד הימים הוא מוצ״ש ) המעסיק טוען שגם אם אני עושה 12 שעות ביום יש ימים שאני עושה רק 6 שעות משמרת לכן אני לא מגיעה ל186 שעות חודשיות ולא מגיע לי שעות נוספות. רציתי לדעת אם באמת זה החוק והאם אין זה אמור להספר לי לפי שעות יומי ולא לפי שעות חודשי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

16:52, 18 במרץ 2015

על פי החוק עובד זכאי לגמול שעות נוספות על עבודה מעל 8 שעות ליום או מעל 43 שעות בשבוע.
    "השכר הרגיל" לעניין גמול שעות נוספות הוא השכר המשתלם בעד שעות העבודה שקדמו לשעות הנוספות כולל כל התוספות שמעסיק משלם לעובדו.
    בשעתיים הראשונות (השעות ה-9 וה-10) גמול השעות הנוספות הוא בשיעור של 25% ממחיר השעה
    בשעות שמעבר לשעתיים הראשונות גמול שהשעות הנוספות הוא בשיעור של 50% ממחיר השעה .

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.