התפטרות בלי חוזה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שירה

    נשלח ע"ישירה 21:29, 30 במרץ 2015

    שלום, ילדתי לפני חודשיים ואני רוצה להתפטר לצורך גידול הילד בבית. אני עובדת אצל המעסיק 6 שנים ובחיים לא חתמנו על חוזה באם בכל מקרה אני זכאית לפיצויים שלי? ומתי אני צריכה להודיע למעסיק . תודה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    10:38, 31 במרץ 2015

    על-פי סעיף 7 לחוק פיצויי פיטורים, עובדת (ובתנאים מסוימים גם עובד) שהתפטרה תוך 9 חודשים מיום הלידה על-מנת לטפל בילדה, זכאית לקבל פיצויי פיטורים (בתנאי שהתקיימו יחסי עובדת-מעביד בינה לבין המעסיק במשך שנה לפחות). על העובד/ת להודיע בכתב למעסיק על ההתפטרות לצורך טיפול בילד תוך מתן התראה מוקדמת. מומלץ למסור את מכתב ההתפטרות כך שמועד ההתפטרות בפועל (תום תקופת ההתראה המוקדמת) יהיה בתוך טווח 9 חודשים מיום הלידה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.