שעת הנקה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מעיין

    נשלח ע"ימעיין 20:47, 13 באפריל 2015

    שלום רב, אני עובדת מ 8:00-16:00 וזו מוגדרת המשרה המלאה שלי. כאשר בתלוש מופיע לי תקן של 186 שעות (כמובן משתנה לפי החודש אבל תקן מלא) , זיכוי חופש ומחלה לפי משרה מלאה. האם אני זכאית לשעת הנקה למשך 4 חודשים בגלל שזוהי כביכול משרה מלאה?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    11:10, 16 באפריל 2015

    סעיף 7(ג)(3) לחוק עבודת נשים קובע כי אשה זכאית להיעדר מעבודתה שעה אחת ביום ללא ניכוי משכרה, במשך 4 חודשים מתום חופשת הלידה כדין, בתנאי שהיא עובדת במשרה מלאה. ההגדרה של משרה מלאה היא עבודה בהיקף שבועי של מכסת שעות שנקבעה למקום עבודה מסוים או לעיסוק מסוים. לרוב, ע"פ פסיקת בתי הדין בעניין הגדרת היקף משרה מלאה, נקבע כי עובד שהועסק במשרה מלאה "כנהוג במקום עבודתו", גם אם מדובר בפחות מ-186 שעות בחודש, הינו עובד במשרה מלאה, וככזה זכאי לתשלום זכויות בהתאם.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.