הודעה מוקדמת וימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לין

  נשלח ע"ילין 09:48, 5 במאי 2015

  שלום, אנא עזרו לי עם 2 שאלות חשובות: 1. אני נמצאת בימי מחלה במשך חודשיים ויש לי עוד חודשיים של ימי מחלה מהרופא. כעת החלטתי להתפטר. האם ימי ההודעה המוקדמת אותם אני צריכה לתת למעסיק יכולים להיות חופפים לימי המחלה או שמא עלי להשלים את ימי ההודעה המוקדמת (כעשרה ימים) ולחזור לעבודה כדי להשלים אותם בסיום ימי המחלה שלי (בעוד חודשיים)? 2. האם המעסיק צריך לתת לי תלוש משכורת עבור החודשיים שבהם הייתי בימי מחלה ולא עבדתי? במידה ובאחד מהחודשים לא נותרו לי ימי מחלה, כך שהמעסיק לא צריך לשלם לי כלום כי אין שעות עבודה, האם הוא צריך/חייב להכין ולתת לי תלוש משכורת בכל זאת? האם במהלך החודש הזה צריך להתווסף לי עוד יום חופש כמו תמיד? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:02, 6 במאי 2015

  מעסיק אינו רשאי לכלול ימי מחלה בתקופת הודעה מוקדמת לפיטורים. כמו כן, עובד אינו חייב להשלים את תקופת ההודעה המוקדמת שנתן להתפטרות במקרה בו הוא חולה במהלכה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.