פיטורין בהודעת ס מ ס - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 18:49, 18 במאי 2015

  שלום לאחרונה יצאתי לחופש מחלה בזמן המחלה קיבלתי מטר של הודעות סמס מהמעביד שלי באחת נרשם שהוא מבין שאני רוצה להתפטר ואין לו בעיה לגרום לאנשים שעובדים איתי לשתף איטתו פעולה כי לא אוהבים אותי ובהודעה לאחר מכן רשם לי ראית את הודגעה ועדין אתה לא מגיב לי הרבה בראיות והצלחה .האם ניתן לראות בזאת הודעת פיטורין

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:45, 19 במאי 2015

  הודעת פיטורים צריך לקבל בכתב, ולא בסמס ולכן ההודעה הנ"ל איננה תקפה, אך עצם קבלתה בסמס לא הופך אותה לבעייתית אם תקבל בהמשך בכתב. עם זאת, חשוב לציין כי חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה. כמו כן, לאחר קיום השימוע וגיבוש ההחלטה, המעסיק מחויב ליתן לך הודעה מוקדמת כחוק. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.