התפטרות בעת חל"ת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • לימור

    נשלח ע"ילימור 07:24, 22 במאי 2015

    שלום רב אני נמצאת בחל"ת לאחר חופשת לידה עד אמצע יוני. בתקופה זו מצאתי עבודה חדשה אך עדין לא סגרתי חוזה בשל השאלות הבאות: האם עלי לחזור לעבודה ואז להתפטר ולתת את ימי ההודעה המוקדמת? האם ניתן להתפטר במהלך החל"ת וללא מתן ימי הודעה מוקדמת למעסיק?האם יש סיכון שהמעביד יתבע אותי על כך שלא חזרתי ולא נתתי ימי הודעה מוקדמת?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    08:15, 25 במאי 2015

    בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, סעיף 7 לחוק פיצויי פיטורים קובע כי יראו התפטרות עובדת מנת לטפל בילדה, תוך 9 חודשים מיום שילדה, לעניין חוק פיצויי פיטורים, כהתפטרות. על עובד במשכורת ליתן הודעה מוקדמת להתפטרות בהתאם למפורט להלן:
    במהלך ששת חודשי עבודתו הראשונים - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;
    במהלך התקופה החל בחודש השביעי לעבודתו עד תום שנת עבודתו הראשונה - של 6 ימים, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה בתקופה האמורה;
    לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.