משרה חלקית ושעות נוספות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • סיון

נשלח ע"יסיון 13:47, 14 ביוני 2015

אני עובדת 20שעות שבועיות, לפני כמה שנים הוספתי עוד 12 שעות שבועיות. המעביד רושם לי אתה12 שעות כשעות נוספות, זה לא מוצא חן מעיני, מכיון שקרן השתלמות, פנסיה ופיצויים יורדים ממשכורת של ה20 שעות. האם אני יכולה לדרוש ממעביד להכניס הכל למשכורת בסייסית אחת. ואם יש לעשות זאת רטרואקטיבי. סיון

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

10:23, 15 ביוני 2015

לא ניתן לענות ללא בחינה ספציפית של תלושי השכר ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בעניין.
    ככלל, כאשר התוספת היא פיקטיבית בתלוש יש לחשב כחלק משכר היסוד ולא כתוספת.
    בע"ב 912684/99 בלקין דמיטרי נ. נ.י.א. עבודות מתכת בע"מ, נפסק כי בחישוב פיצויי הפיטורים יש להביא בחשבון את השכר ששולם לעובד בעד שעות העבודה במשמרת לילה, אולם יש להעמיד את השכר בעד אותן שעות על גובה שכר העבודה הרגיל, בנטרול התוספת ששולמה לתובע בעד עבודה במשמרת לילה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.