ניצול עובדים ? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • קרוליין

נשלח ע"יקרוליין 05:01, 24 ביולי 2015

שלום אני ממש אשמח להבהרה אן יש ניצול עובדים במקום עבודתי. אני עובדת בסופר שעובד 24/7 הסופר הוא חלק מרשת ידועה. במקום העבודה שלי המשמרות הן כאלה : בוקר - 8:00 עד 16:00 ערב - 16:00 עד 24:00 לילה - 24:00 עד 8:00 על משמרת לילה אנחנו מקבלים 100% מהשכר על כל 8 השעות שאנחנו עובדים בהם ותוספת של 15 שקלים על כל הלילה. יום לפני חופש אנחנו עובדים משמרת של 8 שעות הנחשבת למשמרת רגילה. כאשר אנחנו עובדים שעות נוספות אנחנו יכולים לעבוד רק 12 שעות סה"כ אם אנחנו חורגים אנחנו מחויבים להחתים כרטיס ומוסיפים לנו ידנית את השעות הנוספות בימים בהם עבדנו 8 שעות. לא פעם הערתי למנהלי המשמרת ומנהליום הסניף כי לפי הידע שלי אינם פועלים לפי חוק וטענתם הייתה כי אינני מבינה דבר בשל היותי "ילדונת" (אני בת 20 ). האם אני טועה או שאכן מדובר בהערת תנאי עובד וניצול ?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

09:39, 26 ביולי 2015

על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, שר הכללה מפרסם היתרים כלליים להעסקה בשעות נוספות, כאשר היתר כללי להעסקה בשעות נוספות לכל העובדים במקומות שבהם שבהם עובדים 6 ימים בשבוע מתיר את העסקת כלל העובדים במשק 4 שעות נוספות ליום, אך לא יותר מ-12 שעות נוספות לשבוע, וזאת ללא צורך בהיתר מיוחד.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.