החזרת בגדים בגמר חשבון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נדב כהן

נשלח ע"ינדב כהן 09:45, 24 ביולי 2015

שלום, הייתי מועסק בעבודת אבטחה למשך כ-4 שנים. עכשיו, מפטרים אותנו כי קבלן אחר זכה במכרז למתקן שאנחנו מאבטחים. בעבודה דורשים ממני להחזיר את כל הביגוד שהגיע אלי, ואם לא אעשה כך, יורידו לי את זה מהגמר חשבון. אני בטוח שזה טריק של החברה, כי אין להם מושג מה הגיע למי, לא חתמנו מעולם על שום דבר. ולא היה בזה סדר. מי שרצה, ביקש, והאיש לוגיסטיקה דאג שיגיע אליו. האם יש להם זכות לעשות דבר כזה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

09:44, 26 ביולי 2015

צו ההרחבה החדש בענף השמירה אינו מכיל הוראה המקנה למעסיק זכות לגבות מהעובד תשלום על אי החזרת הביגוד או הציוד, אולם, הוא קובע חובה של העובד להשיב לפחות סט אחד של ביגוד. צו ההרחבה הישן (2009) קבע כי עובד שלא השיב את בגדי העבודה, המעסיק רשאי היה לנכות משכרו האחרון של העובד תשלום בגין בגדי העבודה, עד לסכום של 150 ש"ח.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.