יום בחירה ע"פ חוק - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אוריאל

    נשלח ע"יאוריאל 06:06, 27 ביולי 2015

    שלום רב. בחברה שאני עובד בה טוענים שאין ימי בחירה ושלא עובדים לפי הסכמים קיבוציים. האם זה אפשרי? אם כן, ע"פ אילו חוקים עובדים?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    16:06, 28 ביולי 2015

    סעיף 6 לחוק חופשה שנתית עוסק במועדי החופשה:
    (א) החופשה תינתן בחודש האחרון של שנת העבודה שבעדה היא ניתנת, או במשך שנת העבודה שלאחריה.
    (תיקון מס' 7) תשס"ב-2002 (תיקון מס' 11) תש"ע-2010 (תיקון מס' 14) תשע"ד-2014
    (ב) על אף הוראות סעיף קטן (א), רשאי עובד לקחת יום אחד מן החופשה במהלך שנת העבודה שבעדה היא ניתנת במועד שיבחר ויום אחד נוסף באחד מהימים המנויים בתוספת, ואולם אין ברשימת הימים כאמור כדי לפגוע בהוראות סעיף 5, ובלבד שהודיע על כך למעסיקו 30 ימים מראש לפחות.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.