ניכוי עבור נעלי בטיחות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אלון

    נשלח ע"יאלון 01:04, 15 באוגוסט 2015

    שלום רב האם מותר למעסיק לנכות מהשכר תשלום עבור נעלי בטיחות שהוא מספק לעובדיו אף אם הוא סמלי בגובה של 25-30 ש"ח? בברכה אלון

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    08:56, 16 באוגוסט 2015

    במקומות עבודה מאורגנים נקבעות הזכויות לפי ההסכם הקיבוצי החל על העובדים והמעסיק. התשובה לשאלה תלויה בתחולת ההסכם הקיבוצי על המעסיק – עניין אותו יש לבחון לפי נסיבות המקרה הספציפי. אם חל הסכם קיבוצי, ניתן לאתר אותו באתר האינטרנט של משרד הכלכלה ולאתר את התשובה על פי תוכנו של ההסכם. בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה.
    ככלל, חוק הגנת השכר קובע בסעיף 25 מספר סכומים אותם ניתן לנכות משכרו של העובד, ובין היתר, סכומים שניתן לנכותם לפי חיקוק, תרומות שהעובד הסכים בכתב כי ינוכו ועוד.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.