הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ליבי

נשלח ע"יליבי 16:34, 18 באוגוסט 2015

שלום רב, אני עובדת בתחום טיפולי המגע, כשכירה במקום אחד. בראיון העבודה נאמר לי שההתחייבות של בעל העסק הינה לתת לי 5 משמרות בשבוע (ממוצע של 7 שעות) וסכום נטו של בערך 4500 שח. במציאות ולפי הפירוט בתלושי השכר, שוווי ברוטו ליום עבודה הינו 211 שח. חישוב המשכורת שלי נקבע לפי מספר הימים בחודש בהם עבדתי( לא פחות מ20- כמו שהובטח לי) כפול 211 שח. האם זה אומר שאני עובדת יומית או חודשית? ובהתאם להגדרה זו, כמה זמן לפני שאני עוזבת עליי להודיע מראש? יש לציין שאני עובדת שנה במקום. תודה, אשמח לתשובה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

11:53, 19 באוגוסט 2015

עובד במשכורת זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, ועליו ליתן הודעה מוקדמת להתפטרות בהתאם למפורט להלן:
    במהלך ששת חודשי עבודתו הראשונים - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;
    במהלך התקופה החל בחודש השביעי לעבודתו עד תום שנת עבודתו הראשונה - של 6 ימים, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה בתקופה האמורה;
    לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.