דמי חגים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שכירה

  נשלח ע"ישכירה 23:56, 18 באוגוסט 2015

  במקום העבודה שלי לא משלמים דמי חגים. מדובר בעובדים בשכר שעתי. האם יש משהו בחוק שמאפשר למקום עבודה לא לשלם? אם כן - מהו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:57, 19 באוגוסט 2015

  עובד בשכר חודשי מקבל תשלום עבור החגים על ידי כך שלמעסיק אסור להפחית את השכר החודשי בחודשים בהם יש חגים. לפי צו ההרחבה הכללי במשק, עובד שעתי (שמקבל שכרו לפי שעה) זכאי לדמי חג לאחר 3 חודשי עבודה, אם עבד יום לפני החג (ערב חג) ויום אחרי החג. יש ענפים בהם עובדים המקבלים שכר לפי שעה זכאים לדמי חג גם אם לא עבדו ערב חג וביום שלאחר החג.

  תגובה
 • 22:24, 19 באוגוסט 2015

  כפי הידוע לי, אם עובד לא עבד יום לפני ויום אחרי החג וזה בהסכמת המעסיק, המעסיק כן מחויב לשלם לו דמי חגים. כמו כן, ידוע לי שאם עובד עובד לפי סידור עבודה (כפי שקורה במקום העבודה שלי) ומקום העבודה לא שיבץ אותו לעבוד יום לפני ואחרי החג - זה נחשב בהסכמת המעסיק והמעסיק חייב לשלם לו דמי חגים. האם זה נכון? ואם כן, האם אני יכולה לדעת בוודאות שמקום העבודה שלי מחויב תמיד לשלם? (אלא אם, כמובן, העובד לא הופיע לעבודה למרות ששובץ ליום לפני ואו אחרי החג)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.