פיצויי פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שירה

    נשלח ע"ישירה 19:23, 27 באוגוסט 2015

    בעת שהותי בבית בחופשת לידה, שלחתי למעסיקי מכתב פיטורין שבו אני מצהירה כי אני מתפטרת לצורך טיפול בילד- (משמע התפטרות בדין מפוטרת), ועל כן עליי לקבל פיצויי פיטורין כמקובל בחוק. תאריך סיום יחסי עובד מעביד שכתבתי היה 10.7.15. עד מתי המעסיק צריך לשלם לי את הפיצויים? והאם אני יכולה לבקש מכתב המפרט ממה מורכב פיצויי הפיטורין שלי? ומה קוזז מהם? * עד היום לא קיבלתי את הפיצויים...

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    14:14, 30 באוגוסט 2015

    סעיף 7(א) לחוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963, קובע כי עובדת שהתפטרה, תוך 9 חודשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה, יראו את התפטרותה, לענין חוק זה, כפיטורים. לפיכך, לשם בחינת זכאות העובדת לפיצויים, יש לבחון, בעת ההתפטרות עצמה, האם מדובר בהתפטרות לשם טיפול בילד.המועד לתשלום פיצויי פיטורים בהקשר לכך, הינו יום הפסקת יחסי עובד ומעסיק. או המועד שנקבע לתשלום פיצויי הפיטורים על פי הוראת הסכם קיבוצי, הסדר קיבוצי אחר, חוזה עבודה או צו הרחבה החל על העובד (המאוחר מבין המועדים).

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.