פיטורים בהיריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עדי

נשלח ע"יעדי 07:06, 10 בספטמבר 2015

שלום, אני מדריכת אירובי עובדת בסטודיו לחןגים פעם בשבוע ואחת לחודש בשבת, משך השיעור הינו שעה . אני עובדת במקום שנה וחצי. מנהל המקום החליט להפסיק את ולהסיר את השיעור מהמערכת בטענה שאין מספיק אנשים בשיעור. אך הוט מאפשר לי לעבוד פעם בחודש בשבת או בהחלפות מזדמנות. אני בחודש חמישי להיריון האם יש לו זכות לשנות , ולהוריד את שעת העבודה הקבועה שלי? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

09:16, 10 בספטמבר 2015

סעיף 10(א) לחוק עבודת נשים קובע כי אין להעסיק עובדת בהריון החל מהחודש החמישי בשעות נוספות או בימי המנוחה השבועית.
    יחד עם זאת, על-פי סעיף 10(ב) לחוק, המעסיק יהיה רשאי להעסיק את העובדת בשעות נוספות או במנוחה השבועית, בהתקיים התנאים הבאים: 1. העובדת הסכימה לכך בכתב.2. העובדת מסרה למעסיק אישור רפואי של רופא מומחה ביילוד ובגניקולוגיה, כי אין מניעה להעסיקה בשעות נוספות או במנוחה השבועית.3. העסקת העובדת תהיה בהתאם לתנאים המפורטים באישור הרפואי.
    חל איסור על מעביד לפגוע בהיקף המשרה או בהכנסה של עובדת או עובד שחלה הגבלה על פיטוריהם לפי סעיף 9, בתקופה שבה חלה ההגבלה כאמור, אלא בהיתר מאת שר התעשייה המסחר והתעסוקה, ולא תותר פגיעה כאמור אם היא בקשר לעילה שבשלה חלה אותה הגבלה. "פגיעה", בהיקף המשרה – למעט שינוי זמני בהיקף המשרה לפי בקשה שיזמו העובדת או העובד בשל מצבם הרפואי לפי אישור בכתב מאת רופא;
    "פגיעה", בהכנסה, למעט –
    i. פגיעה בהכנסה החלה במקום העבודה מכוח דין או הסכם קיבוצי;
    ii. פגיעה ברכיב השכר המשולם לעובדת או לעובד בהתאם לתפוקת עבודתם ובלבד שהפגיעה בתפוקתם של העובדת או העובד לא נגרמה מסיבות התלויות במעביד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.