משרה חלקית וימי חג - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ריטה

נשלח ע"יריטה 11:09, 10 בספטמבר 2015

שלום אני מועסקת במשרה 4 ימים בשבוע.כאשר יום אחד אני בחופש-לא עובדת סופ''ש. לגבי החגים הקרובים: האם החג מחוייב להיות היום החופשי שלי ואני חייבת לתת 4 ימים בשבוע או שמא בלי קשר לחג שהוא שבתון אני זכאית ליום החופשי שלי ואמורה לעבוד ביתרת ימי השבוע.?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

12:34, 10 בספטמבר 2015

עובד בשכר חודשי מקבל תשלום עבור החגים על ידי כך שלמעסיק אסור להפחית את השכר החודשי בחודשים בהם יש חגים. לפי צו ההרחבה הכללי במשק, עובד שעתי (שמקבל שכרו לפי שעה) זכאי לדמי חג לאחר 3 חודשי עבודה, אם עבד יום לפני החג (ערב חג) ויום אחרי החג. יש ענפים בהם עובדים המקבלים שכר לפי שעה זכאים לדמי חג גם אם לא עבדו ערב חג וביום שלאחר החג. לשאלתך- שני ימי החג הם ימי שבתון.

תגובה
  • 18:38, 10 בספטמבר 2015

תודה רבה על התייחסות אך ממנה לא לגמרי הבנתי אם אני אמורה לקבל את היום החופשי שלי בנוסף לימי החג או לא? ראוי לציין כי היום החופשי אינו יום קבוע בשבוע והוא משתנה בין א-ה.

תגובה
  • 18:38, 10 בספטמבר 2015

תודה רבה על התייחסות אך ממנה לא לגמרי הבנתי אם אני אמורה לקבל את היום החופשי שלי בנוסף לימי החג או לא? ראוי לציין כי היום החופשי אינו יום קבוע בשבוע והוא משתנה בין א-ה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.