שאלה בנוגע לפיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שרלי

    נשלח ע"ישרלי 13:27, 17 בספטמבר 2015

    שלום עבדתי במקום עבודה פרטי 6 שנים. בתחילת אפריל ילדתי והודעתי שאחזור לעבודה בתחילת אוקטובר. אך מצאתי עבודה אחרת, עם פחות אחוזי משרה ואני מעוניינת להתפטר. שתי שאלות:052 1. כמה זמן מראש עליי להודיע למנהל על התפטרותי? 2. האם אני אקבל פיצויים? בברכה שרלי

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    11:47, 20 בספטמבר 2015

    סעיף 7 (א) לחוק פיצויי פיטורים התשכ"ג – 1963 קובע כי עובדת שהתפטרה מעבודתה במהלך 9 חודשים מיום שילדה כדי לטפל בילדה- יראו את התפטרותה כפיטורים לעניין חוק פיצויי פיטורים. במידה והתפטרה יולדת ממקום עבודתה והחלה לעבוד במקום עבודה אחר, אין זה אומר שנשמטת זכאותה לקבלת פיצויים. על היולדת הטרייה להוכיח שההתפטרות נועדה לאפשר לה שהות ארוכה יותר משמעותית עם הילד תוך טיפול בו. מן הפסיקה ידוע שמקרה בו יוכח כי תנאי העבודה במקום החדש היו נוחים יותר לטיפול בילד (למשל, שעות עבודתה פחותות באופן משמעותי, המקום קרוב לבית, יכולה לעבוד מהבית וכו') מאלה שבמקום העבודה ממנו התפטרה, תהא האם הטרייה זכאית לפיצויי פיטורים.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.