פיצוי פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יקיר

  נשלח ע"ייקיר 09:34, 20 בספטמבר 2015

  שלום רב, הנני עובד בחברת הסעות מזה 20 שנה בשכר יסוד של 4,800 ש"ח, החברה נקנתה ע"י מעביד חדש אשר שינה את היסוד ל-5,200 ש"ח, הנני עובד אצל המעביד החדש 3 שנים, האם החישוב לפיצויי פיטורים של 23 שנה ייחשב לפי 5,200 ש"ח?? בכבוד רב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:46, 21 בספטמבר 2015

  ככלל, כאשר עובד ממשיך במקום העבודה אולם המעסיק מתחלף נשמרות כל זכויותיו והמעסיק החדש יהיה חייב בהן. יחד עם זאת, ראוי להקפיד שתאריך תחילת העבודה בתלושי השכר אינו משתנה. בכל מקרה, חשוב ומומלץ להסדיר בכתב את עניין רצף הזכויות כך שהמעסיק החדש יהיה אחראי על כל זכויות העובד לפי הותק המקורי שלו. לכן, במקרה כזה רצוי לקבל ייעוץ משפטי ספציפי. הצורך בייעוץ אישי עולה ככל שותק העובד גדול יותר הואיל ואז ההפסד האפשרי גדול יותר.
  בנסיבות העניין מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבחון האם קיים רצף העסקה המצדיק תשלום פיצוי פיטורים לגבי כל התקופה הנשאלת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.