שעות נוספות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אמרי

נשלח ע"יאמרי 07:15, 24 בספטמבר 2015

שלום הנני עובד מפעל כאחראי משמרת עם שכר של 29₪ לשעה לתקופה של 3 וחצי חודשים עפ חוזה. שעות העבודה שלי הן מ19 בערב ועד 7 בבוקר שלמחרת. ברצוני לדעת 3 דברים 1.האם אני זכאי לפטור של 15% מס עקב היותי עובד במשמרות לילה? 2. לאחר כמה שעות נחשב לי כשעות נוספות (קראתי משעה 8 שעתיים 125% ולאחר מכן 150%)?3. במידה ואני עובר את סך השעות השבועיות של 43 שעות בשבוע האם מהשעה ה44 אני זכאי לקבל שכר שעות נוספות ללא קשר כמה עבדתי באותו יום( לדוגמא עד יום חמישי/רביעי הגעתי ל43 שעות ואני למחרת לעבודה האם מהשעה הראשונה אני אקהל שכר של שעות נוספות)או שישנה דרך אחרת לחשב זאת. תודה מראש לעונים:)

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

12:40, 24 בספטמבר 2015

על פי החוק עובד זכאי לגמול שעות נוספות על עבודה מעל 8 שעות ליום או מעל 43 שעות בשבוע. החישוב מתבצע הן בקמה היומית והן ברמה השבועית.בשעתיים הראשונות (השעות ה-9 וה-10) גמול השעות הנוספות הוא בשיעור של 25% ממחיר השעה. בשעות שמעבר לשעתיים הראשונות גמול שהשעות הנוספות הוא בשיעור של 50% ממחיר השעה.
    בנגוע לשאלה הראשונה- מומלץ לפנות לפורום המתאים לכך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.