מחלת ילד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אלה

    נשלח ע"יאלה 07:44, 14 באוקטובר 2015

    שלום, אני עובדת בחברה כחודשיים באחד הימים אחד הילדים חלה ונעלצתי לקחת מחלת ילד. נמסר לי מהעובדים שעובדים כאן שנים שמחלת ילד בחברה משלמים מלא ללא הורדה כספית או ימי חופשה במקום. כאשר אני הגשתי את הדוחות שלי למנכ"לית היא החליטה שהיא מורידה ממני את ימי המחלה לפי החוק. ניסיתי להסביר לה שזה נהוג בחברה מאז ומתמיד (מכיון שהיא מנכלית חדשה בתפקיד היא לא ידע מזה) אבל עדיין החליטה שלי היא מורידה כי אני חדשה. השאלה שלי האם זה בסדר? האם ניתן לשנות החלטות רק בגלל שאני עובד חדש ולאחרים זה מוכר מלא? תודה.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    10:45, 14 באוקטובר 2015

    בהעדר הסכם/הסדר קיבוצי, חוזה עבודה אישי, או ביטוח דמי מחלה, הזכאות לדמי מחלה היא מכוח חוק דמי מחלה.
    סעיף 2 לחוק דמי מחלה קובע כדלקמן:
    יום מחלה אחד - אינו מזכה בתשלום.
    בעד היום השני והשלישי – 50% מהשכר.
    החל מהיום הרביעי – 100% מהשכר.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.