פיצויים מינוס חודש - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ז'אן

    נשלח ע"יז'אן 20:02, 19 באוקטובר 2015

    שלום, האם מישהו יכול להסביר למה הפיצויים ששילמו לי אחרי פיטורים לא כולל חודש של הודעה מוקדמת? עבדתי 20 חודשים. פיטרו אותי. עמרו: לא צריך לעבוד חודש (תקופה של הודעה מוקדמת), שילמו משכורת עבורו, אבל עשו חישוב פיצווים בלי חודש זה. האם זה חוקי?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    11:33, 20 באוקטובר 2015

    בהתאם לסעיף 6 (א) לחוק הודעה מוקדמת נפסק כי מעביד רשאי להודיע לעובד כי הוא מוותר על עבודתו בפועל, כלומר, כאשר המעביד או העובד מסיימים את חוזה העבודה המעביד רשאי להודיע לעובד כי הוא מוותר על עבודתו בתקופת ההודעה המוקדמת ובמקום זאת לשלם לעובד פיצוי בסכום השווה לשכרו הרגיל של העובד בעד התקופה שלגביה ויתר על עבודתו. הודעה מוקדמת נחשבת כוותק לעניין פיצויי פיטורים לכל דבר ועניין- ראה ע"ע (ארצי) 1496/02 נשואה זנקס בע"מ, ואח' נ' גל ארז.

    תגובה
  • 18:03, 21 באוקטובר 2015

    תודה, מר עו''ד. אז אני אדרוש בביטחון שיחשבו לי פיצויים גם עבור חודש של הודעה מוקדמת.

    תגובה
  • 18:03, 21 באוקטובר 2015

    תודה, מר עו''ד. אז אני אדרוש בביטחון שיחשבו לי פיצויים גם עבור חודש של הודעה מוקדמת.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.