התפטרות לאחר לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • תמר ה

    נשלח ע"יתמר ה 11:16, 20 באוקטובר 2015

    שלום , הצהרתי שאני חוזרת מחופשת לידה לאחר חצי שנה ב- 3.11.15. לא הודעתי עד כה שום הודעה מוקדמת. האם הייתי צריכה ? או מספיק להגיע מכתב התפטרות למקום העבודה עד ה- 3.11.15 ?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    12:40, 20 באוקטובר 2015

    סעיף 7(א) לחוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963, קובע כי עובדת שהתפטרה, תוך 9 חודשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה, יראו את התפטרותה, לענין חוק זה, כפיטורים. לפיכך, לשם בחינת זכאות העובדת לפיצויים, יש לבחון, בעת ההתפטרות עצמה, האם מדובר בהתפטרות לשם טיפול בילד. גם עובדת לאחר חופשת לידה, אשר מועניינת להתפטר ממקום עבודתה לאחר חופשת לידה, מחויבת ליתן הודעה מוקדמת למעסיק.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.