האם עובד מחוייב לחתום על טופס ויתור שירותי סוכן הסדרים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אלעד

נשלח ע"יאלעד 12:22, 20 באוקטובר 2015

שלום רב, לאחרונה התחלתי עבודה חדשה. למעסיק החדש שלי יש סוכן הסדרים. איני מעוניין לעבוד מולו ויש לי את הקופה שלי שאני מעוניין שהחברה שלי תפריש לשמה. החברה לא מונעת ממני לעשות זאת אך מחייבת אותי לחתום לפני כן על טופס שאני מפקפק בתכניו. מבלי להיכנס לתכני הטופס הזה, האם אני יכול להגיד למעסיק שאני לא מעוניין לחתום על טופס מסוג זה? האם המעסיק חייב לקבל את בקשתי שאני לא מעוניין לחתום ולהעביר לי את הכספים לאן שאני מבקש?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

12:44, 20 באוקטובר 2015

למעסיק אסור להתערב בבחירת ההסדר הפנסיוני של העובד. כל עובד זכאי לבחור לאיזה הסדר פנסיוני יופקדו כספי הפנסיה שלו והוא רשאי לשנות את בחירתו מעת לעת. לשם ביצוע הבחירה הוא רשאי להתייעץ עם סוכן ביטוח או יועץ פנסיוני על מנת שיבדקו את הנתונים הספציפיים של כל עובד וימליצו לו על בחירת המוצר הפנסיוני המתאים לו ביותר. חובתו של סוכן הביטו והיועץ הפנסיוני לערוך הליך ייעוץ פנסיוני הקבוע בחוק ובסיומו לתת ללקוח מסמך המלצה בכתב. על העובד להקפיד לקבל מסמך כזה בכל פגישה עם סוכן ביטוח פנסיוני או יועץ פנסיוני.

תגובה
  • 13:36, 20 באוקטובר 2015

היי,
    תודה על המענה.
    השאלה ששאלתי היא אחרת לגמרי. ענית לי תשובה שקשורה על הזכויות שלי ואני מכיר אותן.
    אני יודע מה התפקיד של ההזדרים ואני לא מעוניין בהם. החברה שלי כאמור מאפשרת לי לבחור מה שאני רוצה בניגוד לחוק אך מחייבת אותי כאמור, לחתום, במסמך מטעמה ומטעם הסוכן שלה שאני מודע לכך שאני פועל מטעמי. אני לא מעוניין לחתום על מסמך זה. באם אני חייב??? זו השאלה.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

11:56, 21 באוקטובר 2015

כיון שיכולות להיות לכך השלכות רבות, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.