• אורניצ

    נשלח ע"יאורניצ 13:37, 21 באוקטובר 2015

    שלום רציתי לשאול כרגע אני בחופשת לידה אם אני חוזרת לעבוד ולא מסתדרת אם הילד אני יכולה להתפטר ועדיין לקבל את הזכויות שלי ? או רק אם לא חזרתי לעבוד לאחר חופשת לידה והתפטרתי אז אני מקבלת את זכויותי?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    14:24, 21 באוקטובר 2015

    סעיף 7(א) לחוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963, קובע כי עובדת שהתפטרה, תוך 9 חודשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה, יראו את התפטרותה, לענין חוק זה, כפיטורים. לפיכך, לשם בחינת זכאות העובדת לפיצויים, יש לבחון, בעת ההתפטרות עצמה, האם מדובר בהתפטרות לשם טיפול בילד. זכות זו שמורה גם לאב אם נתקיים בו אחד מאלה: 1.בת זוגו של העובד הועסקה במשך 6 חוד' רצופים לפחות בסמוך לפני יום התפטרותו ; 2.הילד נמצא בהחזקתו הבלעדית מחמת נכות או מחלה של בת זוגו; 3בת זוגו של העובד הייתה עצמאית במשך שנה רצוף לפחות בסמוך לפני יום הלידה או בסמוך לפני קבלת הילד לאימוץ ולא הפסיקה את עיסוקה לצורך טיפול בילד

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.